Kadromuz

Eğitim kökenli iki kişinin yönetimini üstlendiği Varlık Lisesi’nde, nitelikli olmanın yanı sıra kendi alanlarında entellektüel bir ilgi, motivasyon ve donanıma sahip bir eğitim kadrosu çalışmaktadır. Varlık Lisesi’nin eğitim kadrosunun yaklaşık yüzde 35’i kurucu ekip öğretmenlerinden oluşmaktadır. Her geçen yıl kalıcı bir kadro anlayışıyla hareket eden Varlık Lisesi’nde yeni öğretmen alımları, ilgili öğretmenin mezun olduğu üniversite, daha önce Varlık’ta çalışmış olan bir öğretmenin referansı ve koordinatörlük biriminin kesin onayı üzerine kurum müdürlüğünce gerçekleştirilir. Varlık Lisesi’nde öğretim kadrosuna ilişkin tüm organizasyondan koordinatörlük birimi sorumludur. Bu sorumluluk doğrultusunda koordinatörler; en az ayda bir olmak üzere öğretmenler toplantısı düzenler ve bu toplantılarda öğretmenlere sorumlu oldukları gruplara yönelik devamsızlık, etüt, yazılı ve deneme performansına yönelik bilgileri raporlar halinde sunar. Bir ekip halinde çalışmanın esas olduğu Varlık Lisesi'nde tüm öğretmenler VAP esasları doğrultusunda felsefe kökenli bir eğitim anlayışına göre hareket ederler.

Ünal Emre Çiftçi

Kurucu Müdür-Fizik Öğretmeni

1980 Gaziantep doğumlu olan Ünal Emre Çiftçi, ilk, orta ve lise öğrenimini doğduğu kentte tamamlamıştır. Çiftçi, 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Öğretmenliği Bölümünden (Almanca) birleştirilmiş yüksek lisans diplomasını almıştır. Varlık'ın iki eş kurucusundan biri olan Çiftçi, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.
 

Hatice Bilge Coşkun-Apaydın

Kurucu-Biyoloji Öğretmeni

1978 Pazarcık/KahramanMaraş doğumlu olan Hatice Bilge Coşkun-Apaydın, ilk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep'te tamamlamıştır. Coşkun-Apaydın, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünden lisans diplomasını almıştır. Varlık'ın iki eş kurucusundan biri olan Coşkun-Apaydın, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Ali Apaydın

Eğitim Koordinatörü-Felsefe Öğretmeni

1979 Muğla doğumlu olan Ali Apaydın, ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu kentte tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesindeki öğrenimlerini yarıda bırakan Apaydın, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümünden lisans diplomasını almıştır. 2012-2013 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaya başlayan Apaydın, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır. 

Burcu Erbil-Çiftçi

Eğitim Koordinatörü-Bilgi Uzmanı

1989 Ankara doğumlu olan Burcu Erbil-Çiftçi, ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu kentte tamamlamıştır. 2013'te Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünden lisans diplomasını alan Erbil-Çiftçi, 2013-2018 yılları arasında ANKÜ Kolejde Okul Kütüphanecisi olarak çalışmıştır. Halen kendi alanında yüksek lisans öğrenimini sürdüren Erbil-Çiftçi, 2018-19 eğitim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. Erbil-Çiftçi, Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Bahar Palabıyık

Edebiyat Öğretmeni

1992 Bartın doğumlu olan Bahar Palabıyık, ilk ve orta öğrenimini doğduğu kentte tamamlamıştır. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden lisans diplomasını alan Palabıyık, pedagojik formasyon eğitimini de 2015'te Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlamıştır. 2015-2016 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışan Palabıyık, aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Yeni Edebiyat Bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.

Deniz Verimli

Edebiyat Öğretmeni

1992 Ankara doğumlu Deniz Verimli Coşkun, ilk, orta ve lise öğrenimini doğduğu kentte tamamlamıştır. 2016 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden lisans diplomasını alan Verimli aynı yıl pedagojik formasyon eğitimi de tamamlamıştır. Verimli, 2018-2019 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Seçkin Özdemir

Matematik Öğretmeni

1983 Yozgat doğumlu olan Seçkin Özdemir, ilkokul öğrenimini Yozgat’ta, oratokul ve lise öğrenimlerini ise Balıkesir-Erdek ve Balıkesir-Bandırma kentlerinde tamamlamıştır. Bir süre Dokuz Eylül Üniversitesi Matematik Bölümünde öğrenim gören Özdemir, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünden 2007 yılında lisans diplomasını almıştır. Kuruluşundan itibaren Varlık'ta çalışan Özdemir, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği kurucu üyesidir.

Gizem Şahin

Matematik Öğretmeni

1991 Ankara doğumlu olan Gizem Şahin, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini doğduğu kentte tamamlamıştır. 2016 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünden lisans diplomasını alan Şahin, 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Meltem Şimşek

Matematik Öğretmeni

1990 Manisa-Akhisar doğumlu olan Meltem Şimşek, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Manisa Turgutlu'da tamamlamıştır. Bir süre Pamukkale Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde öğrenim gören Şimşek, bu öğrenimini yarıda bırakarak Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünden 2016 yılında lisans diplomasını almıştır. Profesyonel bir satranç oyuncusu Şimşek'in, bu alanda çeşitli turnuvalarda ulusal ve uluslararası başarıları bulunmaktadır. Şimşek 2017-2018 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır.

Bürkem Kalın-Çavuş

Kimya Öğretmeni

1985 İstanbul doğumlu olan Bürkem Kalın-Çavuş, ilkokul eğitimini Gelibolu, Erzincan ve Ankara'da,  ortaokul eğitimini Ankara'da, lise eğitimini ise İzmir'de tamamlamıştır. 2008 yılında Anadolu Üniversitesi Kimya Bölümünden lisans diplomasını alan Kalın-Çavuş, 2014-2015 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Yusuf Barbaros Coşkun

Biyoloji Öğretmeni

1982 Gaziantep doğumlu olan Yusuf Barbaros Coşkun, ilk, orta ve lise öğrenimini doğduğu kentte tamamlamıştır. 2009 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biyoloji Bölümünden lisans diplomasını alan Coşkun, 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi Mikrobiyoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2012 yılından itibaren Varlık'ta çalışan Coşkun, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Tamer Polat

Tarih Öğretmeni

1987 Ankara doğumlu olan Tamer Polat, ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu kentte tamamlamıştır. 2010 yılında Ankara Üniversite Dil ve Tarih Coğraya Fakültesi Tarih Bölümünden lisans diplomasını alan Polat, 2014-2015 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. Polat aynı zamanda Sokak Bizim Platformu üyesidir.

Emircan Demir

Coğrafya Öğretmeni

1993 Ankara doğumlu olan Emircan Demir, ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu kentte tamamlamıştır. 2016 yılında Ankara Üniversite Dil ve Tarih Coğraya Fakültesi Coğrafya Bölümünden lisans diplomasını alan Demir, halen Anadolu Üniversitesi Uzaktan Algılama ve Coğrafya Bilgi Sistemleri Bölümünde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Demir, 2017-2018 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır.

Bedia Sayın

İngilizce Öğretmeni

1995 Kayseri doğumlu olan Bedia Sayın, ilk, orta ve lise öğrenimini doğduğu kentte tamamlamıştır. 2018 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden lisans diplomasını alan Sayın, pedagojik formasyon eğitimini de 2018'de Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlamıştır. 2017-2018 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışan Sayın, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünde ikinci lisans eğitimini sürdürmektedir.

Birim Sepetçi

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Birim Sepetçi, 2017-2018 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Merve Karadağ

Halkla İlişkiler Sorumlusu

1990 Ankara doğumlu olan Merve Karadağ, ilk, orta ve lise öğrenimini doğduğu kentte tamamlamıştır. 2015 yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümünden lisans diplomasını alan Karadağ, pedagojik formasyon eğitimini de 2017'de Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde tamamlamıştır. Karadağ 2018-2019 öğretim yılından itibaren Varlık'ta Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak çalışmaktadır.