Kadromuz

Eğitim kökenli iki kişinin yönetimini üstlendiği Varlık Lisesi’nde, nitelikli olmanın yanı sıra kendi alanlarında entelektüel bir ilgi, motivasyon ve donanıma sahip bir eğitim kadrosu çalışmaktadır. Varlık Lisesi’nin eğitim kadrosunun yaklaşık yüzde 30’u kurucu ekip öğretmenlerinden oluşmaktadır. Her geçen yıl kalıcı bir kadro anlayışıyla hareket eden Varlık Lisesi’nde yeni öğretmen alımları, ilgili öğretmenin mezun olduğu üniversite, daha önce Varlık’ta çalışmış olan bir öğretmenin referansı ve koordinatörlük biriminin kesin onayı üzerine kurum müdürlüğünce gerçekleştirilir. Varlık Lisesi’nde öğretim kadrosuna ilişkin tüm organizasyondan koordinatörlük birimi sorumludur. Bu sorumluluk doğrultusunda koordinatörler; en az ayda bir olmak üzere öğretmenler toplantısı düzenler ve bu toplantılarda öğretmenlere sorumlu oldukları gruplara yönelik devamsızlık, etüt, yazılı ve deneme performansına yönelik bilgileri raporlar halinde sunar. Bir ekip halinde çalışmanın esas olduğu Varlık Lisesi'nde tüm öğretmenler VAP esasları doğrultusunda felsefe kökenli bir eğitim anlayışına göre hareket ederler.

Hatice Bilge Coşkun-Apaydın

Kurucu Müdür

2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünden lisans diplomasını alan Hatice Bilge Coşkun-Apaydın, Varlık'ın iki eş kurucusundan biridir. Coşkun-Apaydın, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Ünal Emre Çiftçi

Kurucu-Fizik Öğretmeni

2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Öğretmenliği Bölümünden (Almanca) birleştirilmiş yüksek lisans diplomasını alan Ünal Emre Çiftçi Varlık'ın iki eş kurucusundan biridir. Çiftçi, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.
 

Ali Apaydın

Eğitim Koordinatörü

2008 yılında Ankara Üniversitesi Felsefe Bölümünden lisans diplomasını alan Ali Apaydın, 2012 yılından itibaren Varlık Akademi Projesi'nin yönetimini üstlenmektedir. Apaydın, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır. 

Yusuf Barbaros Coşkun

Biyoloji Öğretmeni

2009 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biyoloji Bölümünden lisans diplomasını alan Yusuf Barbaros Coşkun, 2012 yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. Coşkun, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Burcu Erbil-Çiftçi

Eğitim Koordinatörü-Bilgi Uzmanı

2013'te Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümünden lisans diplomasını alan Burcu Erbil-Çiftçi, aynı zamanda Felsefe Kültür Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Bahar Palabıyık

Edebiyat Öğretmeni

2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden lisans diplomasını alan Bahar Palabıyık, 2015-2016 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır.

Deniz Verimli

Edebiyat Öğretmeni

2016 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden lisans diplomasını alan Deniz Verimli, 2018-2019 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Öykü Selçuk Şengül

Matematik Öğretmeni

2017 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünden lisans diplomasını alan Öykü Selçuk Şengül, 2019-2020 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır.

Uğur Kaplan

Matematik Öğretmeni

2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünden lisans diplomasını alan Uğur Kaplan, 2019-2020 eğitim-öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Taner Beyter

Coğrafya Öğretmeni

2012 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Coğrafya Bölümünden lisans diplomasını alan Taner Beyter, 2019-2020 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. Beyter aynı zamanda Öncül Analitik Felsefe Dergisi kurucusu ve yöneticisidir.

Zafer Engin Demir

Felsefe Öğretmeni

2010 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Felsefe bölümünden lisans diplomasını alan Zafer Engin Demir, 2019-2020 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır.

Yeşim Balyemez

İngilizce Öğretmeni

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı Bölümünden lisans diplomasını alan Yeşim Balyemez, 2019-2020 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır.

Irmak Çayır-Köken

Fransızca Öğretmeni

2015 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümünden lisans diplomasını alan Irmak Çayır-Köken, 2019-2020 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Aynur Tıkıroğlu

Görsel Sanatlar Öğretmeni

2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Bölümünden lisans diplomasını alan Aynur Tıkıroğlu, 2019-2020 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Birim Sepetçi

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Birim Sepetçi, 2017-2018 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Sinan Ertunç

Beden Eğitimi Öğretmeni

2016 yılında Ankara Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümünden lisans diplomasını alan Sinan Ertunç, 2019-2020 öğretim yılından itibaren Varlık'ta çalışmaktadır. 

Merve Karadağ

Halkla İlişkiler Sorumlusu

2015 yılında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümünden lisans diplomasını alan Merve Karadağ, 2018-2019 öğretim yılından itibaren Varlık'ta Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak çalışmaktadır.